Hetalia Universalis. - Hetalia PBF -
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Arthur Plantagenet

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Go??
Gość




Arthur Plantagenet Empty
PisanieTemat: Arthur Plantagenet   Arthur Plantagenet Icon_minitimePon Maj 13, 2013 7:31 pm

Imię i nazwisko: Arthur Plantagenet
Nazwa kraju: Królestwo Anglii
Wiek: 14 lat
Wygląd: Wysoki, 14-letni chłopak o krótkich, blond włosach. Na jego skroniach spoczywa korona królów Królestwa Anglii. Na jego twarzy można wyczytać mądrość i troskę o swój lud. Ubiera się głównie w czerwono złotą męską tunikę. Strój dopełniają czerwone, materiałowe, wysokie buty. U pasa nosi lśniący miecz z rubinem.
Charakter: Arthur jest spokojnym chłopakiem. Jest głębokiej wiary, zawsze stawia Boga na pierwszym miejscu. Zamiast polować i organizować huczne zabawy, woli pozostać w zaciszu swojego zamku i zająć się słuchaniem ptaków lub czytaniem książek. Nie szuka pomocy u innych, w rządzeniu krajem, jednak wpatruje się często w ich rządy i próbuje się wzorować na ich reformach. Oznacza się dużą mądrością i inteligencją. Nienawidzi widoku biedy swojej poddanych, dlatego stara się być sprawiedliwy i hojny. Nie oznacza to jednak, że nie stosuje przemocy. Stosuje ją jeśli jest to konieczne.
Krótka Historia: Początkowo na ziemiach Angielskich rządzili Sasi. Dopiero król Wilhelm Zdobywca, ponad sto lat temu podporządkował je sobie. W tym czasie Anglia rozwijała się. Gospodarka i militaria kwitły. Niestety ciągłe napady Norweskie zmusiły Anglików do obrony i gospodarka powoli zwalniała. Do tego doszły napady Francuskie. Kiedy Arthur Plantagenet wstąpił na tron kraj był wyczerpany z wojnami. Norwegia swoje główne ataki skierowała na Ulster a z Francją podpisano pakt o nieagresji. To pozwoliło Królestwu Anglii powoli podnosić się z pożogi.
Sytuacja Polityczna: Pakt o nieagresji z Francją bardzo pomógł w odbudowie kraju. Napady norweskie zdarzają się obecnie rzadko, dzięki temu granice są w miarę spokojne. Jedyny problem to Ulster. Król wysuwa pretensje do północnej jego części. Po odmowie jego oddania, nastąpiły częściowe ataki na nie.
Bohater Specjalny:
Arcybiskup Canterbury Edward York- pierwszy nauczyciel i obecny doradca króla Artura. Arcybiskup odznacza się wielką, wiekową mądrością.

Henry Plantagenet- Ojciec króla Arthura, zrzekł się swojej funkcji (króla) ponieważ przez chorobę zaniemówił i to utrudniało mu rządzenie.
Statystyki:

- WW: 40
- US: 0 10
- S: -
- Wt: 40
- Zr: 15
Umiejętności: Czytanie i pisanie, oswajanie.
Zdolności: Genius arytmetyczny i łotrzyk
Powrót do góry Go down
Kr. Anglii

Kr. Anglii


Napisane : 6
Wojuje od : 13/05/2013

Arthur Plantagenet Empty
PisanieTemat: Re: Arthur Plantagenet   Arthur Plantagenet Icon_minitimePon Maj 13, 2013 8:23 pm

Nie szukam zwady, ani kłótni. Jestem po prostu miłośnikiem Wysp Brytyjskich okresu, który dotyczy tego forum (a dokładniej rzecz biorąc od ekspansji Celtyckiej po czary współczesne, jednak ze szczególnym uwzględnieniem wczesnego średniowiecza). Czytając liczne książki dotyczące tego tematu napotykam wiele błędów w twojej Karcie Postaci i nie piszę tego w złej woli, jednak… Można nazwać to skrzywieniem zawodowym, bo po prostu nie mogę przejść obojętnie. Nie wtedy, gdy widzę tu wiele nieścisłości związanych z rzeczywistą historią.
Po pierwsze – nazwisko. Powiedzmy sobie szczerze, że ogólnie nazwiska to kwestia płynna i nieczęsto spotykana. Ale nazwisko kraju nie może być nazwiskiem rodu panującego! Feliks Piast? Czech Przemyślid? Elizaveta Arpad? Kirkland to nawet dość adekwatne nazwisko, nadawane często sierotom, które na wychowanie przyjął kościół. Nie wiem, czemu z niego zrezygnowałaś, ale Plantagenet to nie jest dobra opcja.
14 lat. To kwestia już szczegółów, głupoty. Na jednym z nowszych Birzów (pasków wydawanych w magazynie) był pokazany Anglia w XVI wieku (konkretnie za Henryka VIII) i wyglądał wtedy na 14 lat góra. Przypuszczam, że przez te burzliwe czasy trochę urósł. Zmniejszyłabym go do 10-12, ale jak mówię – drobiazg, szczegół. A Hima lubi zmieniać zdanie.
Historia. Coś, co boli mnie najbardziej. Gdzie zacząć? Jest to okres skomplikowany w historii Anglii, bo tak naprawdę jego władcy mają go… Cóż, gdzieś. Ryszard Lwie Serce w samej Anglii nie spędził więcej jak kilka miesięcy. Ba po angielsku nie mówił, ale za to posługiwał się płynnie francuskim. Tak, to okres, gdzie to ziemie na terenach Francuskich dominowały jako serce władztwa. Nie powiesz mi chyba, że Anglia umierał ze szczęścia pod ludźmi, którzy bardziej przypominali poddanych Francisa niż jego? Ba, Ryszard umarł w 1199, czyli rok przed rozpoczęciem akcji na forum, a wiesz jak traktował Anglię? Jak skarbiec. Skarbiec na wojenne wyprawy wyzyskując z jego ziem ile się da. Mówiąc w skrócie, to nie była miłość i nie było Anglii dobrze w tym okresie.
Po prawdzie to musi być paskudne uczucie.
Szczególnie, że po nim władał Jan Bez Ziemi. Naprawdę trzeba się rozpisywać?
Cóż, on przynajmniej siedział w Anglii, ale co z tego wyszło – wszyscy wiemy.
Nie będę się tu nawet rozpisywać, choć było mi to proponowane, ale to jak wbijanie gwoździa do trumny.
Grunt, że Anglicy też wiedzą i nie zapominają o tym, przydomek nie wziął się z nikąd.
I czekaj, zaraz. Jaki Arthur Plantagenet wstąpił na tron. To my nie gramy tu państwami?
Imo Norwegia średnio atakował w tamtym okresie? Mi się wydaje, że oni z Anglią dali sobie siana znacznie wcześniej. Ah, ale może to tylko ja xD

I jeszcze raz… To tu się nie gra państwami? D: *przepraszam za ten wykład, zastanawiam się postacią i jestem bardzo miłą osobą, tylko mnie trzęsie ;-; *

W ogóle przy okazji, to niegrzeczne z mojej strony – jest zachwycona pomysłem, który trafia idealnie w moje zainteresowanie i nie chciałam robić wam tutaj burdelu *skłania pokornie główkę*
Powrót do góry Go down
Kr Gruzji

Kr Gruzji


Napisane : 2
Wojuje od : 12/05/2013

Arthur Plantagenet Empty
PisanieTemat: Re: Arthur Plantagenet   Arthur Plantagenet Icon_minitimePon Maj 13, 2013 9:17 pm

... Jezus Maria, przepraszam, że tu spamię, ale spokojny Anglia mnie zabił. *zapisuje kp* Ozłocę cię randomie, normalnie ozłocę.
Tak szczerze, to po tej kp widać, że user wie, iż chodzi o hetalie, ale... Tak czy tak, wali głupoty, jeżeli chodzi o charakter postaci. Spokojny Anglia. Największy choleryk mangi.
I'm Done.
Powrót do góry Go down
Kr. Ulsteru

Kr. Ulsteru


Napisane : 38
Wojuje od : 07/05/2013
Skąd : Armagh

Arthur Plantagenet Empty
PisanieTemat: Re: Arthur Plantagenet   Arthur Plantagenet Icon_minitimePon Maj 13, 2013 11:23 pm

Ja wiem, że jestem po pracy i jestem zmęczona i w ogóle.
Szczerze to nie mam tu nic więcej do dodania, bo Random napisała prawie wszystko do czego chciałabym się doczepić. Ale jednak napiszę parę rzeczy od siebie.
Cytat :
Arthur jest spokojnym chłopakiem.
Agr... Spokojny? Największy choleryk w mandze a on ma być tutaj spokojny? Płakłam.

Miałbyś tyle możliwości z Bohaterem specjalnym. Robin Hood, Rysiek Lwie Serce..

Masz dzień na poprawienie KP.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Arthur Plantagenet Empty
PisanieTemat: Re: Arthur Plantagenet   Arthur Plantagenet Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Arthur Plantagenet
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Hetalia Universalis. - Hetalia PBF - ::  :: Stare Papiery-
Skocz do: